Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΧΩΡΙΟΥ

ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΧΩΡΙΟΥ

Οι γονείς προσπαθούν να βελτιώσουν το σχολείο Καλού Χωριού

Για τα καλά έχουν πιάσει δουλειά τα μέλη και το νέο Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Καλού Χωριού.
Με πολλή όρεξη και μεράκι, έτριψαν τα κάγκελα, τα έβαψαν με υλικό που θα τα προστατεύσει στο χρόνο και τα κάλυψαν με όμορφα έντονα χρώματα, όπως άλλωστε ταιριάζει στο περιβάλλον ενός σχολείου.
Οι γονείς εργάζονται τα Σαββατοκύριακα για να μην ενοχλούν την πορεία των μαθημάτων.
Στη συνέχεια σειρά έχει ο προαύλιος χώρος, καθώς θα αναλάβουν τους χώρους πρασίνου. Θα φροντίσουν τα ήδη υπάρχοντα δέντρα και λουλούδια και θα τα ενισχύσουν με νέα, σε μια τους προσπάθεια να αναδείξουν το χώρο του σχολείου με όμορφα χρώματα και να φτιάχνουν την διάθεση όλων οι μυρωδιές.
Η διευθύντρια κ. Άννα Πατεράκη σημείωσε πως «η συμμετοχή των γονιών είναι πολύτιμη, καθώς το σχολείο χρειάζεται τη βοήθεια τους. Τους ευχαριστούμε όλους για το ενδιαφέρον και τη συμβολή τους. Πραγματικά νοιώθουμε ότι το σχολείο στο οποίο έρχονται τα παιδιά τους το θεωρούν και δικό τους και αυτό μας ικανοποιεί πολύ όλους εμάς τους εκπαιδευτικούς».