Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Οδοντιατρική εξέταση έκαναν οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α' - Β' τάξεων του σχολείου μας την Παρασκευή 24 Ιανουαρίου στο πλαίσιο του Οδοντιατρικού Ελέγχου που οργάνωσε η Περιφεριακή Ενότητα Λασιθίου αξιοποιώντας την Κινητή Μονάδα Προληπτικής Οδοντιατρικής της Περιφέρειας Κρήτης, σε συνεργασία με τον Οδοντιατρικό Σύλλογο Λασιθίου.

Η Κινητή Μονάδα στελεχωμένη με εθελοντές γιατρούς και εξοπλισμένη με ιατρικά μηχανήματα προσέφερε τις υπηρεσίες της με τον καλύτερο τρόπο. Εξετάστηκαν όλοι οι μαθητές και οι  μαθήτριες και των δύο τάξεων. Σε όλα τα παιδιά δόθηκαν χρήσιμες συμβουλές και έντυπο υλικό για την πρόληψη σε ότι αφορά στην υγεία των δοντιών.

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους Οδοντιάτρους, τον Οδοντιατρικό Σύλλογο Λασιθίου και ιδιαιτέρως τον κ. Μιχ. Κλώντζα για τη φροντίδα και τη φιλική τους διάθεση.